16.06.2024

Isana Love Your Skin, Serum do twarzy z niacynamidem

Witajcie! Niacynamid może nie jest tak rozpowszechnionym składnikiem jak retinol, ale także i na niego warto zwrócić uwagę przy wyborze kosmetyków do swojej rutyny pielęgnacyjnej. Marka Isana stworzyła serię Love Your Skina  w niej znajduje się właśnie serum z nicynamidem i gliceryną. 


Niacynamid to oczywiście nic innego jak witamina B3. Wcześniej znany był raczej jako suplement do przyjmowania doustnie, a teraz śmiało wkracza w kosmetyczny rynek. Zauważono bowiem jaki pozytywny wpływ ma na urodę włosy i paznokcie. Niacynamid świetnie radzi sobie z wolnymi rodnikami. Posiada także działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Ten składnik ma także wpływ na kolor naszej skóry przeciwdziałając przebarwieniom. Ma jeszcze oczywiście wiele innych zalet m.in wpływa pozytywnie na barierę hydrolipidową naskórka. Dlatego zachęcam i was do sięgnięcia po kosmetyki zawierające w swym składzie niacynamid.

Isana Love Your Skin, Serum do twarzy z niacynamidem 

Serum znajduje się w szklanej buteleczce z pipetką. Subtelna szata graficzna wygląda zachęcająco i profesjonalnie. Serum jest bezbarwne o lekkiej, żelowej ale nie typowo wodnistej konsystencji. Kosmetyk nie posiada zapachu.

Serum rozprowadza się równomiernie i jest wydajne. Co istotnie wchłania się ładnie i nie klei na skórze. Koi cerę już od pierwszego użycia i jest to odczuwalne jeszcze przed domknięciem kremem.

Serum nadaje się do każdego typu cery. Nie obciąży tłustej i mieszanej, ukoi wrażliwą i pomoże cerze trądzikowej. Współgra z różnymi kosmetykami, więc spokojnie wpasujecie go w swoją pielęgnację. Jest to naprawdę budżetowy kosmetyk!

Serum świetnie nawilża skórę,  sprawiając jednocześnie że jest gładsza a pory zdają się być mniej widoczne. Wycisza miany skórne i zmniejsza częstotliwość występowania nowych niedoskonałości. Cera wygląda zdrowiej i bardziej promiennie. Ogólnie to serum przyjemnie się używa, a skóra stała się jakby mniej kapryśna. Chociaż przyznaję, że przez ostatnie zawirowania nie przykładam się jakoś nadzwyczajnie do pielęgnacji, a ograniczam się do minimum.


Od lat uparcie twierdzę i jestem zwolenniczką tezy, że skuteczna pielęgnacja nie musi kosztować milionów. Wystarczy nieco poeksperymentować, albo po prostu poczytać. Kosmetyki Isana to przykład, że można świadomie dbać o siebie i zmieścić się z całą pielęgnacją w bardzo przystępnej cenie. Cóż jestem z tych ludzi, którzy zawsze wybiorą pielęgnację niż makijaż jeśli mają mniej czasu. No kłamię, miało być kawę i pielęgnację. Dlatego można mnie spotkać jako bladą córkę młynarza, ale za to z kremem SPF:). Wolę zapobiegać niż przykładowo tuszować makijażem. Z dietą mi nie po drodze, bo słodycze to moja pięta ahillesowa. Za to piję dużo wody. I trochę rozregulowałam się przez zmianę pracy, co wpłynęło na jakość snu. Ale miejmy nadzieję, że to wróci na mniej więcej normalne tory, bo zawsze mam na bakier ze spaniem w mniejszym lub większym stopniu.



11.06.2024

Nie daj się letniemu słońcu. Krem UV z peptydami

Przebywanie na świeżym powietrzu wiosną i latem generalnie uważane jest za zdrowe i korzystne dla człowieka. Słońce daje piękną, złocistą opaleniznę oraz umożliwia skórze wytwarzanie witaminy D. Na tym jednak słoneczne plusy się kończą. Jak wobec tego bezpiecznie korzystać z wakacyjnej pogody?

 
Wpis sponsorowany



 


 

Dlaczego ekspozycja na słońce jest groźna dla skóry?


Promieniowanie słoneczne generalnie działa szkodliwie na skórę. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie doznał poparzenia po zbyt długim plażowaniu. Oprócz tego słońce funduje szybsze starzenie, plamy i przebarwienia, utratę jędrności i nawilżenia, udary, zapalenie oczu… Co ciekawe, promieniowanie UVB ma także zdolność do immunosupresji, czyli osłabia układ immunologiczny, zwiększając tym samym podatność na infekcje.

Korzystanie z kąpieli słonecznych bez odpowiedniej ochrony ma zarówno krótkofalowe, jak i długofalowe konsekwencje, np. uszkodzenia w kodzie genetycznym, co może wywołać groźne zmiany nowotworowe (czerniak długo nie daje objawów, jednocześnie dając liczne przerzuty).

Kto powinien być szczególnie ostrożny podczas kąpieli słonecznych?


Zasady bezpiecznego opalania obowiązują każdego człowieka, jednak szczególnie uważać powinny:

*dzieci – skóra maluszka jest delikatniejsza i wrażliwsza niż u osoby dorosłej, zawiera także mniej pigmentu

*osoby o mlecznej karnacji, z dużą ilością piegów i pieprzyków, o naturalnym kolorze włosów blond lub rudym – ich skóra praktycznie się nie opala, za to prawie zawsze ulega oparzeniom

*pacjenci po przeszczepach narządów

*osoby po zabiegach medycyny estetycznej

*pacjenci przyjmujący leki światłouczulające


Po co nam kremy z filtrami UV?


Kremy przeciwsłoneczne niosą naprawdę wiele korzyści dla cery:

*chronią ją przed starzeniem

*zabezpieczają przed nasileniem zmian trądzikowych i zaskórników (zapobiegają zatykaniu się gruczołów łojowych)

*wspierają barierę hydrolipidową, nie dopuszczają do przesuszenia skóry

*zapobiegają powstawaniu przebarwień


W jaki sposób stosować filtry przeciwsłoneczne?


Jeśli chodzi o poziom ochrony, to powinien być on dopasowany do fototypu, ale jednocześnie dość wysoki. Dla większości mieszkańców Polski o słowiańskim typie urody odpowiedni będzie SPF 30 na ciało oraz SPF 50 na twarz.

Należy zaaplikować krem z filtrem minimum pół godziny przed wyjściem z domu, ponieważ składniki aktywne preparatu muszą się dobrze wchłonąć. Jeśli posiadamy cerę suchą, nakładamy filtr na krem na dzień. W przypadku cer tłustych czy mieszanych stosujemy krem z filtrem zamiast codziennego kosmetyku.

Często popełnianym błędem jest używanie zbyt małej ilości preparatu. A tymczasem, aby filtr był skuteczny, należy aplikować na twarz i szyję ilość, odpowiadającą wielkości palca.

Ważne, by powtarzać tę czynność dwa-trzy razy w ciągu dnia, ponieważ woda, pot, tarcie mechaniczne zmniejszają poziom ochrony przed promieniowaniem.


Wybór idealnego filtra UV


W kremie z filtrem ważnych jest kilka czynników: musi on skutecznie chronić, nie podrażniać, komfortowo się nosić, nie wysuszać cery, nie zapychać porów. Oczywiście te odczucia są subiektywne, ale naszym zdaniem warto wziąć pod uwagę Dermaheal Sun Screen SPF 50. To bardzo przyjemny w użyciu filtr UVA/UVB, który nie klei się i nie lepi.

Szukasz skutecznego i intensywnie pielęgnującego kremu z filtrem? Wypróbuj Dermaheal Sun Screen: https://proage.pl/product-pol-47-Dermaheal-Sun-Screen-SPF-50-PA-50g.html
 

 

7.06.2024

Jak prawidłowo suplementować kolagen?

Kolagen to białko, które pełni szereg bardzo ważnych funkcji w naszym organizmie. Wpływa między innymi na szybkość zrastania się kości, stan naszych mięśni czy wygląd skóry. W tym artykule szerzej omówimy jego funkcje w organizmie i odpowiemy na pytanie jak i kiedy warto suplementować właśnie to białko i w jaki sposób można to robić.


Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:


*po co w organizmie jest kolagen
*kiedy warto go suplementować
*w jaki sposób możemy suplementować kolagen by było to dla nas całkowicie bezpieczne
*dlaczego kolagen rybi to najlepsze rozwiązanie w suplementacji kolagenu
 

Kolagen jest białkiem, które pomaga nam na wielu etapach naszego życia. Codziennie dba o wszystkie tkanki naszego organizmu, a jego brak lub niedobór może znacznie wpłynąć na jakość naszego życia i funkcjonowania naszego organizmu. W wielu przypadkach warto więc rozważyć kwestię suplementów diety z kolagenem, które pomogą nam uzupełnić jego niedobór.

Wpis sponsorowany


Czym jest kolagen i jakie ma właściwości?


Kolagen to białko, które jest spoiwem łączącym tkanki. Dba o to by tkanki były odpowiednio elastyczne. Dzięki kolagenowi nasze mięśnie, stawy, ścięgna oraz chrząstki są w jak najlepszym zdrowiu (kolagen typu II). Dodatkowo kolagen wpływa także na zrastanie się kości oraz pomaga w prawidłowej elastyczności skóry (kolagen typu I). W organizmie pełni tak ważną rolę, że jego niedobór mógłby być bardzo niekorzystny dla naszego ciała.

Kolagen usprawnia również wchłanianie minerałów, bierze udział w krzepnięciu krwi (kolagen typu III), pomaga w gojeniu się ran oraz tworzeniu się blizn. Bierze także czynny udział w procesach naprawczych, więc jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Kolagen jest też ważnym składnikiem skóry. Wpływa na jej elastyczność oraz zdolność do odtwarzania komórek. Warto wiedzieć, że z wiekiem nasz organizm traci zdolność do wytwarzania kolagenu, dlatego między innymi pojawiają się zmarszczki. Właśnie z tego powodu przemysł kosmetyczny wpadł na pomysł by wytwarzać kosmetyki z kolagenem i pomóc naszej skórze lepiej się regenerować.

Kolagen wpływa także na stan naszych włosów oraz paznokci. W przypadku włosów jest nośnikiem cennych aminokwasów, które wpływają na jakość i wygląd naszych włosów. Niedobór kolagenu może spowodować między innymi ich kiepski wygląd i łamliwość.

 

Źródła kolagenu - dieta i suplementy diety

Źródłem kolagenu jest przede wszystkim prawidłowa dieta, dopiero w drugiej kolejności suplementy diety z kolagenem. Dlatego należy zadbać właśnie o to, aby kolagen naturalny był obecny w codziennych posiłkach poprzez odpowiednią dietę. Dobrym źródłem kolagenu są między innymi produkty mięsne, galarety mięsne czy galarety rybne. Dzięki spożywaniu tego rodzaju produktów dostarczymy do organizmu odpowiednią ilość tak ważnego dla naszego organizmu białka. Istnieje też możliwość suplementowania naszego organizmu kolagenem w postaci suplementów diety zawierających to białko. Jednak zanim zaczniemy z nich korzystać powinniśmy najpierw zadbać o odpowiednią aktywność fizyczną oraz prawidłowo zbilansowaną dietę. Jeśli pomimo tego będziemy zmagać się z niedoborem kolagenu warto pomyśleć o suplementacji, wcześniej konsultując się z lekarzem lub profesjonalnym dietetykiem, który doradzi nam jak połączyć odpowiednią dietę z suplementacją kolagenu. Pomoże również wybrać odpowiedni do naszych potrzeb suplement diety z kolagenem.

 

Suplement diety z kolagenem - jak wybierać? Dlaczego kolagen rybi to najlepsze rozwiązanie?


Na rynku znajdziemy szereg produktów będących suplementami diety z kolagenem. Wśród dostępnych rodzajów kolagenu znajdziemy między innymi kolagen zwierzęcy, kolagen roślinny, mikrokolagen, a także kolagen hydrolizowany czy kolagen liofilizowany. Najlepszym wyborem pod kątem suplementacji będzie kolagen pochodzenia rybnego, który swoją budową zbliżony jest do kolagenu zawartego w naszym organizmie.

Kupując preparat z kolagenem warto zwrócić uwagę na skład suplementu, w szczególności na to czy kolagen jest kolagenem pochodzenia naturalnego bez zbędnych zanieczyszczeń oraz to, jakiego typu jest to kolagen. Dodatkowo warto zwrócić też uwagę na to czy w suplemencie zawarte są dodatkowe witaminy, które będą ułatwiały wchłanianie kolagenu do organizmu, np. kwas hialuronowy spajający włókna kolagenowe i kwas askorbinowy (witamina C).

Na rynku znajdziemy kolagen pod postacią tabletek bądź proszku do rozpuszczania. Możemy zastanowić się lub rozważyć razem z dietetykiem lub lekarzem sposób podawania kolagenu oraz częstotliwość suplementacji. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystko jest w najlepszym porządku i dzięki suplementacji pomagamy naszemu organizmowi, a nie szkodzimy jego prawidłowemu funkcjonowaniu.